End Social Icons -->

Publikácia Energetické služby a poradenstvo

Nachádzate sa tu

Svet denne potrebuje obrovské množstvo energie. Ľudia musia niekde kúriť, chladiť, v noci svietiť, cestovať, prepravovať tovar, pestovať a vyrábať potraviny či obrovské spektrum spotrebného tovaru. Energetické zdroje, ktorými potreby doteraz pokrývali, sa však postupne vyčerpávajú, ale nové, ktoré by ich nahradili, sa získavajú či objavujú veľmi ťažko. To sú hlavné dôvody, prečo je nutné s energiou nakladať rozumne a využívať ju maximálne efektívne.

Na Slovensku, ako aj vo väčšine štátov Európskej únie stále stúpa význam energetických špecialistov v energetickej efektívnosti, ktorí spracúvajú audity alebo dáta o energetickej náročnosti budov. Ich všeobecná vedomosť a znalosť problematiky, ako aj legislatívy v oblasti energetických úspor a poradenstva pomáhajú znižovať účty za teplo a elektrinu o desiatky percent a koniec koncov znižuje závislosť od fosílnych palív a dovozu plynu.

Poznáte potenciál využitia OZE na Slovensku? Zaujíma vás situácia vo fotovoltike v Európskej únii a na Slovensku? Chcete sa dozvedieť o inteligentných sieťach a ich budúcnosti? Počuli ste už o mikroturbínach a palivových článkoch? Kam sa uberajú energetické technológie vo svete a na Slovensku? Dozviete sa z novej publikácie Energetické služby a poradenstvo, ktorú si môžete kúpiť alebo získať zadarmo, ak sa stanete členom Klubu úspešný remeselník.